TEATR WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE

Na jesieni 2011 r. TEATR CZASOPSM zagości w dzielnicy Warszawa Śródmieście.

Chcemy przypomnieć mieszkańcom Warszawy, że czasopisma kulturalne współtworzyły i współtworzą życie kulturalne tego miasta w takim samym stopniu, jak kina, teatry, galerie czy sale koncertowe. Śródmieście było niegdyś siedzibą redakcji najznamienitszych tytułów, m.in. „Wiadomości Literackich” i „Skamandra”. Odwołamy się do chlubnej tradycji i zaprezentujemy kilka współcześnie ukazujących się tytułów.

Teatr Warszawa Śródmieście to cykl performatywnych czytań czasopism realizowanych przez warszawskich reżyserów. Nowe numery czasopism kulturalnych i publikowane w nich teksty będą punktem wyjścia nie tylko do dyskusji, ale i do artystycznych działań. Zależy nam także na tym, aby publiczność mogła i chciała wziąć udział w rozmowie prowadzonej w oparciu o wybrane teksty.

Do projektu zaprosiliśmy cztery czasopisma: „Tekstualia”, „LiteRacje”, „Przegląd Filozoficzno-Literacki” i „FA-art”. Nowe numery oddajemy w ręce reżyserów młodego pokolenia (i młodych duchem), którzy wybiorą z nich najciekawsze teksty (prozę, poezję, esej) o artystyczno-scenicznym potencjale. Reżyserzy, czyli Natalia Fijewska-Zdanowska, Joanna Grabowiecka, Reda Paweł Haddad oraz Igor Gorzkowski, zaproszą do współpracy aktorów. Podczas spotkań będą też obecni redaktorzy czasopism, którzy w krótkich komentarzach-opowieściach nakreślą kontekst prezentowanych numerów oraz utworów.

Aktorzy, reżyserzy, redaktorzy, a przede wszystkim publiczność – spotkajmy się wszyscy już pod koniec września w Pracowni „Duży Pokój”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: